Víťazi Wiki miluje pamiatky 2014 sú známi

Už 3. slovenský ročník fotografickej súťaže s Wikipédiou, Wiki miluje pamiatky, je ukončený a víťazi sú vybraní.

Do súťaže bolo odoslaných vyše 1700 fotografií, ktoré sa už stali a aj stanú súčasťou Wikipédie. Čiže aj ak sa vaša fotografia nedostala do najužšieho výberu, nezúfajte, rozšíri najväčšiu encyklopédiu sveta a pomôže so vzdelanosťou tam kde je to treba!

2 krát bola celosvetová súťaž zapísaná do Guinessovej knihy rekordov ako najväčšia fotografická súťaž, k čomu svojou troškou prispelo aj Slovensko v réžii občianskeho združenia Wikimedia Slovenská republika.

Víťazné fotografie slovenského kola sú zverejnené na oficiálnej stránke Wiki miluje pamiatky Slovensko. Snímky z ostatných krajín sú zverejnené na Wikimedia Commons: Wiki Loves Monuments 2014 winners.

V roku 2015 si vo Wikimedii Slovenská republika pravdepodobne dáme prestávku a Wiki miluje pamiatky organizovať nebudeme. Rozmýšľame nad inou fotografickou súťažou, pravdepodobne ohľadom prírodných krás. Ak sa však ozve zanietený dobrovoľník, ktorý by chcel viesť organizovanie Wiki miluje pamiatky, nech sa nám ozve a môžme sa dohodnúť.Za organizačný tým ďakujem všetkým účastníkom a gratulujem víťazom!