V roku 2019 sa uskutoční 7. ročník obľúbenej súťaže Wiki miluje pamiatky

Po ročnej prestávke Wikimedia Slovensko opäť organizuje obľúbenú súťaž Wiki miluje pamiatky. Táto medzinárodná súťaž má u nás už niekoľkoročnú tradíciu, vrátane úspechov v medzinárodnom kole. V predchádzajúcich rokoch Wikimedia SK, v spolupráci s Pamiatkovým úradom Slovenskej republiky, odmenila už množstvo krásnych a zaujímavých fotografií slovenských pamiatok.

Wiki miluje pamiatky je súčasťou medzinárodnej súťaže Wiki Loves Monuments, ktorá bola 2 roky po sebe uznaná Guinessovou knihou rekordov ako celosvetovo najväčšia fotografická súťaž.

Fotky, ktoré sú do súťaže nahrávané, budú postupne implementované do pamiatkových článkov naprieč Wikipédiami, vrátane slovenskej. Aj takouto formou sa snažíme zlepšiť kvalitu tejto najväčšej slovenskej encyklopédie.

Wiki miluje pamiatky vás pozýva fotiť oficiálne kultúrne pamiatky a pomôcť tak Wikipédii v pokrytí informáciami o slovenskom kultúrnom dedičstve.

Súťažiaci a všetci milovníci fotografií môžu pridávať svoje súťažné snímky slovenských pamiatok od 1. septembra 2019 do 31. septembra 2019 na stránky https://commons.wikimedia.org/. Všetky snímky následne zhodnotí odborná porota a súťažiacich očakávajú zaujímavé ceny.

Projekt Wikimedia Commons zverejňuje pod slobodnou licenciou rozličné fotografie a iné druhy vizuálnych materiálov z celého sveta. Tieto diela sú následne využité prevažne k článkom najväčšej internetovej encyklopédie Wikipédia.

Viac aktualít o súťaži Wiki miluje pamiatky nájdete na facebookovej stránke https://www.facebook.com/WikiMilujePamiatky/ alebo na projektovej stránke súťaže https://sk.wikipedia.org/wiki/Wikipédia:Wiki_miluje_pamiatky.

 

Kontakt:

  • Wikimedia Slovensko (http://www.wikimedia.sk)
  • Podpredsedníčka: Mgr. Radoslava Semanová
  • e-mail: radoslava.semanova@wikimedia.sk
  • info@wikimedia.sk