V4 pre Wikipédiu

Z Wikimedia Slovenská republika
Prejsť na: navigácia, hľadanie
cs-Česky - en-English - eo-Esperanto - sk-Slovenčina

V4 pre Wikipédiu je projekt, v rámci ktorého sa uskutoční 4-dňové stretnutie wikimediánov (aktivistov z hnutia wikimédia) z krajín Vyšehradskej štvorky. Uskutoční sa počas druhého Stretnutia Wikimédií strednej a východnej Európy od 14. do 17. novembra 2013 v Modre. Stretnutie poskytne jedinečnú príležitosť pre krajinské a tematické organizácie z regiónu pre bližšiu spoluprácu a vzájomné obohatenie sa.

Účel[upraviť | upraviť zdroj]

Každý rok sa koná svetová konferencia Wikimédie, ktorá okrem iného slúži aj na nadväzovanie vzťahov, kontaktov a spolupráce medzi jednotlivými organizáciami z celého sveta. Na takej konferencii je však možné preberať veci len s istým nadhľadom.

Usporiadanie miestneho stretnutia umožňuje zamerať sa na konkrétne témy, relevantné pre miestne prostredie a preberať ich viac do hĺbky. Preto Wikimedia Slovenská republika v spolupráci s organizáciou Edukácia@Internet organizuje Stretnutie Wikimédií strednej a východnej Európy, vrámci ktorého sa špeciálne zameria na krajiny Vyšehradskej skupiny.

Krajiny Vyšehradskej skupiny sú si geograficky blízke, zdieľajú svoje kultúrne dedičstvo a politickú minulosť. Zároveň však zápasia s podobnými problémami tak vnútri krajiny ako aj pri vzájomnej spolupráci: slabo vyvinutý tretí sektor, čiastočne aj jazyková rozmanitosť, rozdielny náhľad na spoločné dejiny. Projekt V4 pre Wikipédiu pomôže s prekonávaním problémov a s posilnením spolupráce.

Účastníci[upraviť | upraviť zdroj]

Predpokladáme účasť približne 50-60 ľudí na celom stretnutí, z čoho približne 30 ľudí z krajín Vyšehradskej skupiny. Okrem etablovaných organizácií hnutia Wikimédia predpokladáme účasť aj nových alebo práve sa vyvíjajúcich organizácií.

Zúčastnené organizácie[upraviť | upraviť zdroj]

Tlačová správa[upraviť | upraviť zdroj]

Tlačová správa

Sponzori[upraviť | upraviť zdroj]

Projekt V4 pre Wikipédiu finančne podporil Medzinárodný vyšehradský fond.